11 Eylül 2019
Sunucu:Akvim TV
11 Eylül 2019
Tedaviden dönen öğretmenlerini konfeti patlatarak karşıladılar.Tosya’da kalp rahatsızlığı geçiren öğretmene sevgi seli
Öğrenci ve veliler, kalp rahatsızlığı geçiren öğretmenlerini pankart açarak karşıladı
Tosya’da geçtiğimiz yıl kalp rahatsızlığı geçirmesi sonucu okuldan ayrılan ve tedavisinin ardından tekrar görev yaptığı okuluna geri dönen Halis öğretmeni, öğrenciler ve veliler konfeti patlatarak karşıladı. Büyük sürpriz yaşayan Halis öğretmen, öğrenci ve velilerin sevgisi karşısında hem duygulandı hem de heyecanlandı.
Tosya İlkokulu’nda görev yaptığı sırada geçtiğimiz yıl kalp rahatsızlığı geçirerek okuldan ayrılan ve yaz tatili döneminde ameliyat olarak tekrar sağlığına kavuşan sınıf öğretmeni Halis Sağlam, öğrenci ve veliler tarafından sınıfa girerken konfeti patlatılarak karşılandı. Öğrenciler ve veliler, öğretmenleri Halis Sağlam’a pankart açarak sevgi gösterilerinde bulundu. Halis Sağlam ise, çok duygulandığını belirterek, kendisine yapılan sürpriz için teşekkür etti.
İlk olarak Okul Aile Birliği tarafından okulun dış duvarına “Halis öğretmenimize çok geçmiş olsun” yazılı pankart asıldı. Okul Aile Birliği Başkanı Zeynep Nigar Pamukçu tarafından çiçek takdim edilen öğretmen Halis Sağlam çok duygulandı. Okul Aile Birliği Başkanı Zeynep Nigar Pamukçu ve velilere teşekkür eden sınıf öğretmeni Halis Sağlam’ı sınıfta bir sürpriz daha bekliyordu. Öğretmenlerinin sınıfa gelmesini heyecanla bekleyen öğrenciler, bir sürpriz daha hazırlayarak öğretmenlerini çok sevdiklerini gösterdiler. Öğretmenleri sınıfa girince üzerine konfeti patlatan öğrenciler, hep bir ağızdan “öğretmenim çok geçmiş olsun, sınıfımıza hoş geldiniz” diyerek alkışladı.
Öğrencilerin sevgi gösterisi karşısında duygulanan sınıf öğretmeni Halis Sağlam, öğrenci ve velilere teşekkür ederek, “çocuklar nerde kalmıştık” diyerek uzun bir tedavinin ardından ilk dersine başladı.
Çocukların ve velilerin sevgi gösterisinin kendisini çok memnun ettiğini belirten Halis Sağlam, “Meslekte 31 yılını icra ediyorum. 2018-2019 eğitim öğretim yılında geçirdiğim rahatsızlıktan dolayı 1,5 ay kadar uzak kaldım ve yaz tatili ile birlikte tekrar okumla döndüm. Okuluma döndüğümde velilerin yapmış olduğu benim için arkamda duruşları, öğrencilerimin sevgisi samimiyeti bu yaptıkları sürprizle heyecan duydum, gurur duydum ve kendime güvenim daha da arttı. Yapılan sürpriz benim çalışmalarıma azim katacak ve hedeflerimi yükseltecek, projelerimi performanslarımı artıracak. Toplumda öğretmene yanlış algılar görüyoruz. Tosya’mızda bir ilk olması adına öğretmene sahip çıkmak adına velilerimin öğrencilerle birlikte topyekün okul yönetim ile birlikte okul aile birliği başkanı ile birlikte organize edilen bu arkamda duruşu çok gururlandım, çok keyif aldım, çok onure oldum” dedi. Velilerin kendisine sahip çıkmasının diğer illerdeki velilere bir örnek olması temennisinde bulunan Halis Sağlam, “Kimsenin yeri dolmaz değil. Ben görevi bıraksam benim yerime gelecek başka öğretmenler illaki olacaktır. Belki de benden daha fazlasını da yapabilir. Ama buradaki amaç bir insan hasta oldu diye, bir insan ameliyat geçirdiği diye öğretmenden beklentilerin düşmesi değil de daha çok sahip çıkmak, daha çok sarılmak, inanmak, güvenmek omuz omuza birlikte dayanışma içerisinde olmak beni çok fazla gururlandırdı, çok mutlu etti, gururluyum” diye konuştu.
Öğretmenlerini çok sevdiklerini söyleyen Okul Aile Birliği Başkanı Zeynep Nigar Pamukçu ise, “Halis Hocamız geçen sene aniden bir rahatsızlık geçirdi. Ondan ötürü çocuklardan okuldan ayrılmak zorunda kaldı. Sağ olsun Merve Hocamız geldi bizim çocuklarımızla çok güzel ilgilendi. Bu dönem iyi başlayalım istedik. Hem okulumuza hem sınıfımıza yeni bir şey olsun istedim açıkçası. Güzel bir sürpriz düşündüm müdürüm izin verdi, Tosya’da bir ilk olsun istedim, hocama çok güzel bir pankart hazırladım. Eşim de sağ olsun onun da desteğiyle güzel bir pankart hazırlayıp güzel bir çiçek sunmak istedim. Pankartı Pazar günden yerleştirdim. Pazartesi sabahı pankartı açınca büyük bir alkış koptu. Benim amacımda oydu, öğretmenlerimize sahip çıkalım, sevelim ki onlarda güzel öğrenci yetiştirsin” diye konuştu.