05 Eylül 2019
Sunucu:Akvim TV
05 Eylül 2019
Kastamonu’da yangında 2 ev ve 1 ambar küle döndü.Kastamonu’nun Taşköprü ilçesine bağlı Alatarla köyü Kuşçuoğlu Mahallesinde çıkan yangında 2 ev ve 1 ambar yanarak küle döndü.
Edinilen bilgiye göre, Taşköprü ilçesine 25 kilometre uzaklıkta bulunan Alatarla köyü Kuşçuoğlu Mahallesinde henüz bilinmeyen bir nedenle Kamil Kuşçu’ya ait evde yangın çıktı. Giderek büyüyen yangın hemen bitişiğinde bulunan Yakup Kuşçu’nun evine sıçradı. Yangının fark edilmesi üzerine Taşköprü Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerine ihbarda bulunuldu. İhbar sonrası yangın yerine Taşköprü Belediyesi itfaiye ekipleri, Taşköprü Orman İşletmesi arazözleri ile Kastamonu Şeker Fabrikasına ait itfaiye ekipleri sevk edildi. Yangına müdahale eden ekipleri, uzun uğraşlar sonucu yangını kontrol altına alabildi. Yangında Kamil Kuşçu ile Yakup Kuşçu’ya ait ev ile bir ambarda yanarak tamamen küle döndü. Ayrıca yangında ambarda bulunan buğday ve arpalarında yandığı öğrenildi.
Yangın sonrası Taşköprü Kaymakamı İbrahim Çenet, olay yerine giderek incelemelerde bulundu. Çenet, “Bugün Alatarla köyü muhtarımıza ait evin yandığı haberini aldık. Büyük geçmiş olsun diyoruz. Can kaybının olmaması bizim için sevinç kaynağı. İnşallah biz bunları hep birlikte telafi ederiz, köyümüze geçmiş olsun diyorum” dedi.