07 Ağustos 2019
Sunucu:Akvim TV
07 Ağustos 2019
Girdiği apartmanı hem soydu hem de yardım parası topladı.Çocukların oyuncaklarını çaldı, asansör içerisinde ne işe yaradığını anlamaya çalıştı Kastamonu’da bir kadın, hasta yakınına yardım parası toplamak için girdiği apartmanda hem hırsızlık yaptı hem de kapı zillerini çalarak yardım parası topladı. Ayrıca girdiği apartmandaki çocukların da oyuncaklarını alan kadın, asansöre bindi. Güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedilen görüntülerde asansöre binen kadın, oyuncakların ne işe yaradığını anlamaya çalıştı.
Kastamonu’da Kuzeykent Mahallesi Kamil Demircioğlu Caddesi üzerinde ismi öğrenilemeyen bir kadın, hasta yakınına yardım toplama bahanesiyle bir apartmana girdi. İlk olarak apartmanın sığınma odasına inen kadın, buradaki çanta, valiz gibi eşyaları karıştırarak işine yarayanları alıyor. Ardından apartmanı gezen kadın, apartmanın havalandırma boşluklarına dahi bakarak işine yarayan oyuncak, bisiklet gibi çocuklara ait malzemeleri de alıyor. Aldıklarını apartmanın dışında bir yerde muhafaza eden kadın, tekrar apartmana girerek kapının zillerini çalıyor. Kapıyı açanlara mağdur olduğunu ve hasta bir yakını için yardım topladığını söyleyen kadın, soyduğu apartmandan yardım parası da toplayarak hiçbir şey olmamış gibi rahat tavırlarla apartman ayrılıyor. Apartman görevlisi, çöp toplamak için gittiği deponun karıştırıldığını fark edince hemen güvenlik kameralarına bakıyor. Güvenlik kamerasında bir kadının eli boş apartmana girdiğini ve poşetlerle apartmandan ayrıldığını tespit ediyorlar. Apartman sakinleri, kimliği belirsiz kadın hakkında güvenlik kamerası görüntüleriyle birlikte şikayetçi oldu. “Apartmandan hem yardım parası toplamış hem de hırsızlık yapmış”
Akşamları çöp topladıkları sırada bodrum katındaki depoya da baktıklarını söyleyen Apartman Görevlisi Murat Sever, “Biz genelde akşamları çöp toplama işleri yaparken, bodrum katlara iniş yapıyoruz. Bodrum kata indiğimizde valizlerin falan incelendiğini gördük. Tabi o gün yöneticimizde gelmişti, valizlerin kurcalandığını gördüğüm zaman ben kayıtları inceleme ihtiyacı duydum. Kayıtları bir önceki günden itibaren incelemeye aldık epeyi uzun sürdü ama elimize ulaşması gereken kayıtlara ulaştık. Durum 25 Temmuz’da meydana gelmiş, akşam saatlerinde. Kişi sanki burada oturuyormuş, daha önce buraya gelmiş ve biliyormuş gibi binaya çok rahat bir şekilde gelmiş, hiçbir panik yok, farklı bir durum yok kendini hiçbir şekilde belli etmemiş hatta bahçede binadan oturanlarda var. Vatandaş giriş yapıyor, tabi önce giriş bölümünü kameraları incelediğimiz de ilk giriş bölümünde ofis ve yangın çıkışı bölümlerini kurcalamış, kapıları zorlamış ardından asansöre binerek bodrum kata iniş yapmış. Bodrum katta kameramız olmadığı için tabi hırsızlık anını kaydedemedik. Bu durumda maddi değeri o kadar yüksek olmasa da işte birkaç takım eşya, şahıslara ait kullanmadıkları valizlerinde duran eşyaları karıştırmış, almış birkaç tencere tava almış. Bunun üzerinde tespit ettiğimize göre nevresim takımları vs. var onlardan almış ve çocuklara ait olan oyuncaklardan da almış, zaten görüntü kayıtlarında da oyuncaklar görünüyor ve çıkarken de nevresim takımları vs. aldığı çantasına doldurduğu görünüyor. Biz bu kayıtları incelediğimiz de bütün kat kameralarını da inceleme ihtiyacı duyduk. Kat kameralarını incelediğimiz de de bütün dairelerin zilleri çalınarak hastamız var bahanesi ile para isteminde de bulunmuş ve bütün katlardaki gerek kapı önündeki çöpler dahi kurcalanmış. Çıkarken de normal hiçbir şey olmamış gibi çok sakin bir şekilde daha önce aldıklarını almış ve binayı terk etmiş. Buradan çıktığında da yan binamızın dairesine geçmiş yan bina dairesinde de zillere basarak kapıyı açtırmış. Kişinin görüntülerini biz emniyete teslim ettik gereken işlemi yapacaklarını da belirttiler bize. Tabi bu sonuçtan sonra da şunu çıkarmakta fayda var, binanıza giren çıkanlara dikkat edilmesi lazım, özellikle kapı zillerini çalarak kapıları açtırmaya çalışanlara karşı da dikkatli olmak lazım her kişiye kapı açmamak lazım daha art niyetli kişilerinde binalara girerek farklı şeyler yapabileceğinin de göz önünde tabi örnekleri de var” dedi.
Emniyet güçlerinin olayla ilgili soruşturması sürüyor.