07 Ekim 2019
Sunucu:Akvim TV
07 Ekim 2019
Oklavadan Bardağa 150 Çeşit Ahşap Eşya Fuarın Gözdesi.Ahşaptan el işçiliği ile yapılan sağlık dostu 150 çeşit ürün, 9. Kastamonu Ahşap Fuarı’nda ziyaretçilere sunuluyor.
Ahşabın başkenti olarak kabul edilen Kastamonu’da Ahşap Fuarı, 9’uncu kez kapılarını açtı. Kastamonu Valiliği, Kastamonu Belediyesi, Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası (KATSO), Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) ile Kastamonu Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından düzenlenen ayrıca Türkiye’de ilk ahşap fuarı olma özelliği taşıyan 9. Kastamonu Ahşap Fuarı, tüm hızıyla devam ediyor.
Türkiye’nin ahşap işçiliği ve oymacılık eserleriyle ünlü kenti Kastamonu’da, “Geçmişten geleceğe ahşabın serüveni bu fuarda” temasıyla bu yıl kapılarını açan 9. Kastamonu Ahşap Fuarı, Kuzeykent Fuar Alanı’nda ziyaretçilerini ağırlıyor.
Oklavadan bardağa, sunum tabağından şimşir kaşığa kadar 150 çeşit ahşap ürünün bulunduğu 9. Kastamonu Ahşap Fuarı, tüm hızıyla devam ediyor. Fuarda ahşaptan yapılan 150 çeşit ev araç ve gereci, ziyaretçilerin büyük ilgisini çekiyor.
Sektör temsilcilerinin yanı sıra mobilya ustalarının ve ahşapla uğraşan işadamlarının yanı sıra vatandaşların da yoğun ilgisiyle karşılaşan 9. Kastamonu Ahşap Fuarı, esnaflarında yüzünü güldürdü. Çok sayıda esnaf hem iş bağlantısı yaptı hem de sipariş aldı.
Ahşap Fuarına Samsun’dan katıldığını söyleyen Faik Öntürk, “Samsun’dan fuara katılım sağladım. Bu yıl Ahşap Fuarı edindiğim bilgiler kadarıyla biraz da aceleye de geldi. Ama yinede esnaf arkadaşlar güzel bir çalışma çıkarmış ortaya. Fuarda güzel işçilikler var gezdiğim, gördüğüm kadarıyla. Kapılar ilgimi çekti, el oymaları falan çok güzel. Diğer arkadaşlarımızın da fuara katılım sağlamalarını isterim. Burada yapılan işçilikleri ve örnekleri mutlaka görmelerini isterim. Kastamonu için hayırlı olur inşallah, güzel bir organizasyon” dedi. Vali Aydın Arslan Ortaokulu 7. Sınıf Öğrencisi Büşra Begüm Baş ise, “Buraya gelme nedenim her yıl çok değişik ürünlerin olması ve bunlardan da beni bilgilendirici ürünlerin olması, bundan dolayı buraya geliyorum. Fuarı çok güzel buldum, çok eğlenceli ve güzel oyunlar olduğunu gördüm. Bunun dışında ikramlarda var. Ahşap ürünleri ilgimi çekiyor, bu yüzden fuarı ziyarete geldim” diye konuştu.
Tosya Belediyesi’nden standı ziyaret edenlere pilav ikramı
Türkiye’nin önemli pirinç üretim merkezlerinden birisi olan Tosya’nın pirinci, Tosya Belediyesi tarafından standı ziyaret eden vatandaşlara ikram edildi. Stantta vatandaşlarla bir süre sohbet eden Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin ve Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil, standı ziyaret edenlere bir süre kendi elleriyle pirinç pilavı ikram etti. Ayrıca Tosya Belediyesi standında Kastamonu ve ilçe hakkında bilgilendirici katalog ve broşürler dağıtıldı.